„Čórněte“ nejlepší zesilovače díky BIAS od Positive Grid

Kytaristé, nechceme vás navádět k nějakým špatnostem. Tady je všechno zcela legální. Představujeme vám pokročilou technologii „amp matchingu“: kytarové aparáty BIAS od Positive Grid.

O co jde?

Termín „amp matching“ je již v dnešní době známý spoustě kytaristů. Pokud jste se s ním ještě nesetkali, tak jde o porovnávání a nalézání zvukové shody mezi původním kytarovým zesilovačem a nějakou technologickou vychytávkou na straně druhé. Tou vychytávkou je v tomto případě technologie BIAS zabudovaná v zesilovačích od Positive Grid, která „přečte“ zvukový charakter původního zesilovače a uloží ho. Vy tak máte díky jednomu zesilovači k dispozici v podstatě jakýkoliv kytarový zvuk, který můžete dále upravovat. Na videu níže se můžete podívat, jak to celé funguje v praxi.


Slyšíte ten rozdíl? Moc ne? A o to tu právě jde.

Celé to funguje tak, že jakýkoliv zesilovač zapojíte přes linkový výstup nebo prostřednictvím mikrofonu do zvukové karty a v PC si otevřete plug-in BIAS, který slouží pro načtení a porovnání zvuků. Pak něco pěkného (nebo nepěkného – on vás soudit nebude) zahrajete. Plug-in BIAS váš zesilovač ochutná, poslechne si ho a načte charakter jeho zvuku, který si pak uloží. Tento načtený zvuk pak můžete z PC zkopírovat do BIAS zesilovače, čímž ho dostanete do zkušebny a na stage.

Když nevíte, kde vám hlava stojí

Obzvlášť pokud máte více zesilovačů (doma, ve zkušebně, na tour) a doslova nevíte, kde vám jaká hlava stojí, není nic jednoduššího, než si je načíst do aparátu BIAS a používat je tak všechny. Jednou provždy a snadno. Pokud více aparátů nemáte, ale toužíte po totální zvukové nezávislosti, bude se vám hodit BIAS i tak. Umožňuje totiž stáhnout tisíce různých zvukových nastavení a „načtených zesilovačů“.

Zesilovače BIAS od Positive Grid používá třeba Tosin Abasi z Animals as Leaders nebo Stephen Carpenter z Deftones.

Aparáty Positive Grid jsou k dispozici ve verzích předzesilovače i kompletního zesilovače s tranzistorovým koncem. Zakoupíte zde.