Fender Parallel Universe

Fender Parallel Universe: kytary jak z jiného vesmíru

autor: Jan Plíhal

Pamatujete, jak pejsek s kočičkou vařili dort? Četli jste Frankensteina? Dívali jste se v televizi na Babicu? Pokud ano, tak pravděpodobně už taky víte, že kombinovat se dá leccos. Jestli vás zajímá, co se stane, když se do něčeho podobného pustí společnost Fender, nalijte si víno s kolou a čtěte dál.

Stratotele? Telejazz? To snad ne, říká si každý kytarový purista a v hlavě mu při tom naskakuje obraz Greogora Mendela jedoucího na zebroidovi hořící krajinou. Ať už je vám tento koncept sympatický nebo ne, v roce 2018 se zrodila série kytar Parallel Universe a s ní několik zajímavých hybridů. První kousky z této limitované edice už máme u nás, tak je přijďte omrknout.

Třeba 2018 LIMITED EDITION JAZZ-TELE kombinuje telecaster a jazzmaster, takže s ním můžete v úterý na country, ve středu do grunge revivalu a ve čtvrtek na surf. Na klasickém tele těle vás v tomto případě čekají jazzmasterovské singly American Vintage 65 i typické tremolo s pákou. Namíchaný je i krk, který spojuje jazzmasterovský vintage profil s moderním radiem hmatníku.

Rouhačství nejvyššího kalibru poté pokračuje u modelu 2018 LIMITED EDITION STRAT-TELE HYBRID, kde do mixéru spadly dva nejoblíbenější modely firmy Stratocaster a Telecaster. Na první pohled povedený optický klam, na druhý telecasterovský korpus s trojicí Custom Shop 69 Aged singlů, synchronizovaným tremolem i stratovskou hlavou, pickguardem a špagetovým logem.

A taky tu máme 2018 LIMITED EDITION AMERICAN ELITE TELECASTER HSS, který je sice „jen“ telecaster, ale zato s nevšední kombinací snímačů, kombinovaným radiem, lehce nastavitelným krkem a pevnou kobylkou. S touhle kytarou už můžete úplně všude, protože je fakt univerzální.

Kytary z této série spojuje olšové tělo, namíchané profily krků s výraznými pražci a hmatníky odpovídající moderním nárokům na hru, kostěný nultý pražec i kufr a certifikát pravosti, který dostanete ke každé z nich.

Jo a pokud vás tohle téma zajímá, tak se mějte na pozoru, protože ve fabrice čekají ještě pecky typu Jaguar Strat, Meteora nebo Troublemaker Tele. Já si jdu zahrát na svůj Explo-Paul-V a vy se zatím mějte.