FURCH OM-LX Limited Edition 2018

FURCH Limited Edition 2018

Furch představuje limitku pro rok 2018 – prémiový celomasivní a šestistrunný FURCH OM-LX. Podle použitých materiálů by to měl být top kousek.

Jisté je to, že s touhle kytarou si dala firma Furch opravdu práci a na použitých materiálech nešetřila. Zadní desku a luby vyrobila ze smrku Blackwood Acacia původem až z Tasmánie a přední rezonanční desku z alpského smrku té nejvyšší kvality. Při stvrzení tohoto rakousko-australského paktu (rozuměj při výrobě kytary) dbala na ideální nastavení hlasitosti, dynamiky a vyvážení tónů. Mimochodem tato kombinace materiálů má prý blahý vliv na středy. Jsou prý silnější (zato čtvrtky a pátky jsou o něco slabší :-).

Co rozhodně stojí za zmínku, je povrchová úprava High-Gloss Finish. Supertenká 160µm vrstva UV laku totiž zlepšuje rezonanci nástroje a zároveň jej chrání.

Kytara je vlastně vyrobena z materiálů posbíraných na čtyřech různých kontinentech, protože je tu ještě lemování a rozeta vyrobená z afrického padouku a hmatník a kobylka vyrobená ze dřeva Ziricote, které se vyskytuje ve Střední Americe. Nutno dodat, že celé se to spojuje a ladí v České republice , kde firma Furch vyrábí špičkové kytary už od roku 1981. Na Kytary.cz máme mnoho modelů od této firmy. Stačí kouknout sem.

Vás ale zajímá, jaký bude FURCH OM-LX Limited Edition 2018. Budeme si muset počkat do září, kdy si ho na nové prodejně budete moci vyzkoušet. Očekávání jsou veliká, ale soudit se dá až v momentě, kdy držíte kytaru v ruce. Protože ani nejlepší použité materiály nástroji duši nevdechnou. Ze zkušeností však můžeme jednoznačně konstatovat, že kytary Furch duchaplné rozhodně bývají.

Což potvrzuje i naše video s kytarou z předchozí série - model Furch D-40: