Jak na MIDI? Nejlepší řešení je iConnectivity

Zvukové karty a MIDI rozhraní od iConnectivity nabízejí tak velkorysé možnosti propojení, že v rámci jednoho rozhraní rozběhnete několik MIDI zařízení (USB i DIN), 2 počítače nebo tablet a PC, pračku, ledničku, reaktor a odpalovací zařízení pro raketu. Zkrátka jedno zařízení propojí a synchronizuje všechno, co jste kdy chtěli používat najednou.

Pokud rádi experimentujete s různými nástroji nebo nechcete neustále přepojovat celé studio, případně pokud by se vám hodilo propojit dva počítače jednou zvukovou kartou, i Connectivity vám všechno tohle umožní.

Zvukové karty s nadstandardní konektivitou

Standardní zvukové karty, které většina z nás používá, jsou vybavené několika analogovými vstupy, případně klasickým MIDI rozhraním a lze je připojit jen k jednomu počítači. Oproti tomu například zvukovka iConnectivity iConnectAUDIO4+ vám nabídne 4 XLR/Jack vstupy na přední straně a spoustu dalších možností na straně zadní: 4 výstupy pro monitory, sluchátkový výstup, MIDI In/Out, 2 USB pro připojení 2 PC nebo PC a tabletu a napájené USB rozhraní pro zapojení USB hubu a tím pádem zapojení dalších USB MIDI zařízení.

Váš studiový setup tedy může vypadat například takto:

• 1 hlavní počítač, na kterém běží vaše DAW (Ableton, Logic, Cubase)
• Tablet s virtuálním nástrojem nebo druhý počítač plně synchronizovaný s master DAW
• Analogový syntezátor
• Kytara nebo jiný nástroj
• USB MIDI klávesy
• Až 8 USB MIDI zařízení přes USB hub
• Všechno může běžet najednou a navzájem se ovládat. Virtuální nástroj na tabletu tak bude fungovat jako dotykový plug-in, což doposud bylo něčím nevídaným.

Obdobně nadstandardní možnosti mají i MIDI rozhraní iConnectivity

Standardní MIDI rozbočovače nabízejí jen MIDI rozhraní a USB pro 1 PC. Rozhraní ze série iConnectivity MIO vám umožní mnohem sofistikovanější možnosti propojení i routování MIDI. Díky napájenému USB můžete prostřednictvím USB hubu zapojit několik nástrojů naráz (syntezátory, MIDI klávesy a podobně) a další 3 nástroje přes klasické (DIN) MIDI In/Out. Krom toho do rozhraní připojíte 2 počítače nebo počítač a tablet. Možnosti vzájemného posílání signálu jsou tedy obrovské a v podstatě neomezené. Součástí je také software, ve kterém snadno nastavíte veškeré routování a směry, co má ovládat co. Produkty iConnectivity si navíc pamatují poslední nastavení i při odpojeném počítači. To umožní vytvořit např. MIDI Thru box, Audio/MIDI router, MIDI filter a pod, bez nutnosti použití počítače a dalšího hardware.

Takhle to může vypadat v praxi: