Začíná charitativní dražba Levitující kytary Honzy Homoly (Wohnout)

Zpěvák a kytarista Honza Homola (Wohnout) od jara minulého roku připravuje charitativní projekt Kytara pro Maxima. Nechává podepisovat svou starou kytaru od významných osobností hudební i nehudební scény. Kytaru bude dražit a zisk věnuje Maximovi.

Maximek je 6letý statečný chlapeček, který se narodil s mnoha vážnými vývojovými vadami. K jeho hlavním diagnózám patří Hirschprungova choroba, celodenní potřeba kyslíku, epilepsie a mnoho dalších potíží. Po celou dobu nebylo jasné, jaká genetická porucha všechno způsobila. Až nyní se podařilo celkovou diagnózu objasnit. Název onemocnění je Mabry syndrom, který byl diagnostikován prozatím jen asi u 10 dětí na světě. Cílem tohoto projektu bude kytaru vydražit a zisk věnovat právě na zdravotní péči pro Maxima, konkrétně na novou spolehlivou odsávačku hlenů a antidekubitní matraci do postýlky proti vzniku proleženin.

Kytara s Wohnouty jezdí od loňského jara na všechny koncerty i festivaly a Honza na nich získává podpisy od hudebníků, ale také od dalších známých osobností. Tělo nástroje už zdobí mnoho podpisů významných osobností jako třeba kardiochirurga Jana Pirka, cestovatele Miloslava Stingla, herce Pavla Lišky, kytaristy Radima Hladíka, dobrodruha Stevea Lichtaga, zpěvačky Evy Pilarové, rappera Marpa, cellistky Terezie Kovalové, režiséra Jakuba Koháka, herce Vojty Kotka, kapel Chinaski, Monkey Business, Divokýho Billa, Čechomoru, Tata Bojs a mnoha dalších.

Každý byl při podpisu kytary vyfotografován a záznam následně i s krátkým příběhem umístěn na facebookové stránky Kytara pro Maxima. Podpisů je aktuálně více než sto. Autorem unikátního stojanu je Milan Cais, známý výtvarník a zpěvák kapely Tata Bojs.

Kytaru pro Maxima můžete dražit na webu Aukro.cz zde.

Maxikovi můžete také pomoci příspěvkem i mimo tuto dražbu na transparentní účet pod záštitou Olgy Havlové zde.

Pokud byste se na Levitující kytaru chtěli podívat, je aktuálně vystavená v Kytary.cz v Modřanech. Koukněte na ni, opravdu se vznáší v prostoru.

Více informací najdete na stránkách www.maximek.eu.

Kytara