Lucie nahrává nové album

Slavná česká kapela Lucie nahrává ve studiu Sono album Evolucie. Nová deska nahraná v původní sestavě Michal Dvořák, Robert Kodym, David Koller a P. B. CH. vyjde letos na podzim. Některé nástroje, které na albu uslyšíte, si skupina půjčila od Kytary.cz.

Lucie chce zvukově navázat na roky své největší slávy, ale zároveň by nové desce neměl chybět moderní šmrnc, a o to by se měla postarat právě zapůjčená výbava značky Roland. Jmenovitě se jedná o vokodér Roland VP-03 a syntezátor Roland System-8.

Vokodér VP-03 je moderní a velmi kompaktní verze proslulé VP-330, se stejným uživatelským rozhraním. Umí upravovat hlas na robotický/syntetický, vytváří plochy smyčců, má v sobě sekvencér s možností vkládat akordy až o šesti notách a až do šestnácti kroků a dále upravovat tempo apod. Nechybí ani mikrofon s husím krkem. Také je tu možnost propojit vokodér přes USB s počítačem a spolupracovat se softwarem.

Roland System-8 je všestranný syntezátor s technologií ACB a 49 klávesami. Má k dispozici skvělé filtry a efekty. Můžete do něj nahrát Plug-iny syntezátorů Roland (např. Jupiter-8 nebo Juno-106). Největší výhodou je, že vše můžete ovládat jednoduše a v reálném čase.

Syntezátor dohromady s vokodérem představují bohatou paletu možností pro kreativní blbnutí. Snad to na té nové desce Lucie bude znát. Moc se těšíme.Malou ochutnávkou z připravovaného alba Evolucie budiž singl "Takhle tě mám rád".