Expozice Furch v Kytary.cz Brno

Nastal Den F. Do Kytary.cz přichází prémiová česká značka Furch.

Máme radost. Velkou radost. Společně s českým výrobcem Furch jsme připravili novou kytarovou expozici v naší brněnské prodejně. Ta plně nahrazuje bývalou prodejnu Furch na brněnském Zelném Trhu. V nové expozici najdete slavné kytary řady Millenium i Vintage a vyzkoušet můžete i velmi specifické modely. Kytary Furch budou nově k dispozici i na e-shopu Kytary.cz.

Příběh jménem Furch

Příběh Furch je o neskutečné vytrvalosti, poctivosti, obětavosti, nadšení a touze dělat velkolepé věci. Po celou dobu se píše výhradně v České republice, přestože jeho dosah daleko přesahuje naše hranice.

První kytaru vyrobil zakladatel František Furch v roce 1981. Bolševická legislativa tehdy zakazovala jakékoliv soukromé podnikání, což nezastavilo touhu pana Furcha vyrábět prvotřídní nástroje. Stále rostoucí poptávka po kytarách Furch potvrzovala jejich výjimečnost.

Z „undergroundové“ kytarové dílny je dnes úspěšná firma sídlící v rekonstruovaném mlýnském komplexu nedaleko Brna, konkrétně ve Velkých Němčicích. Kytary Furch, které jsou ryze českým produktem, potvrzují, že s dostatkem odhodlání, vytrvalosti a poctivosti lze dojít opravdu daleko. Vlastně kamkoli po světě.

Ruční práce a technologie v perfektní harmonii

Každá kytara Furch vzniká s obrovským poměrem ruční práce. Petr Furch, který dnes vede firmu se svým otcem Františkem, ale během factory tour zdůrazňuje, že na rozdíl od spousty výrobců, pro které se slogan hand-made stal marketingovým heslem číslo 1, je precizního zpracování kytar Furch dosaženo naopak přesným a citlivým poměrem ruční práce a nejmodernějších technologií (automatizace a robotizace). Podle Petra Furcha jsou fáze výroby, ve kterých je automatizace nezbytná, protože ji prostě lidská ruka nedokáže udělat lépe a přesněji.

Celý zrod kytary vzniká v továrně Furch – od prvního vysoušení a zpracování surového materiálu (výběrová dřeva pocházejí z Indie, Afriky nebo Ameriky) až po nasazování strun a ladění nástroje. Furch se snaží ctít individuální potřeby hudebníků, kterým nabízí vlastní konfiguraci nástroje včetně laserem gravírované grafiky podle jejich zadání.

Firma Furch je triumfem české práce a její zvuk se doslova rozléhá po celém světě. Nám v Kytary.cz je opravdovou ctí, že součástí tohoto zvuku můžeme být.