Akusticke kytary PRS

Není PRS jako PRS

autor: Šlémil

Hned v lednu 2018 si naše oblíbená firma PRS připravila novinky v podobě akustických kytar. Což je fajn, protože ne každej chce být Mark Tremoti a mít věčně v zádech vyhajpenej Dual Rectifier (prodáváme taky, btw). Třeba já. Hrozně bych chtěl mít na hmatníku ty ptáčky, ale nejradši mám Unplugged Alanis Morissette.

Kytary mají takový legrační názvy Angelus Cutaway a Tonare Grand (ó lala), podle nichž se pozná, jestli má kytara výřez nebo ne. U mě je to třeba tak, že čím jsem starší, tím míň výřez, ale to sem asi nepatří.

Podstatný je, že kytary mají přední desku z masivního smrku a tělo s lubama buď z ovangkolu, mahagonu nebo fládrovanýho javoru, a taky se liší použitím standardního nebo hybridního žebrování, což mě ale jako hráče nikdy moc nezajímalo.

Co jsem ještě z kytarářskýho umění schopnej pochopit je, že kostěněj nultej pražec a sedlo hraje líp než nulťák a sedlo z bájného umělého slona TUSQ a ebenovej hmatník zní líp než „vysoce odolný kompozitní materiál s dřevěnou texturou“.

Akustickou kytaru se snažím většinou do ničeho nezapojovat, protože si neumím nastavit korekce, ale tady je aspoň elektronika Fishman GT-1 schovaná přímo v ozvučnici, což je IMHO fajn, protože pohled na zaprášenej zesilovač s vykloktanejma poťákama mi vždycky spolehlivě sebere kreativní vítr z tzv. plachet.

Přijde to na konci ledna, tak se stavte a vyzkoušejte je. Budeme mít tyhle modely.