PO-32: novinka spořádaných punkáčů z Teenage Engineering

Značka Teenage Engineering je známá totálním nedodržováním konvencí a ať už vytvoří cokoliv, je to po všech směrem absolutně originální záležitost, která je promyšlená do těch posledních detailů. Takže na jednu stranu totální punk, na druhou stranu spořádanost a dotahování věcí k dokonalosti.

Důkazem výše řečeného jsou třeba jejich „kalkulačky“ Pocket Operators, které jsou na první pohled vtipné, ovšem když člověk zjistí, co všechno s nimi lze dělat, a hlavně jak znějí, tak smích volně přechází v čistý údiv. Jako třeba v tomto případě:Letos přijde na trh právě odtajněná „kalkulačka“ s označením PO-32, o které výrobce tvrdí, že ještě žádná drum machine nezněla tak dobře a neměla tolik možností za tak nízkou cenu (ta se bude pohybovat okolo 4300 Kč). V čem spočívají přelomové vlastnosti nové Teenage Engineering PO-32?

TE_PO-32

Dostanete ji v pozlacené papírové krabičce (čímž se ještě vracíme k těm promakaným detailům). Teď vážně. Největší vychytávkou spojenou s touto drum mašinou je její rozšíření pro PC. Součástí je totiž VST plug-in Microtonic, který vám umožňuje neomezeně editovat zvuky a patterny přímo v PC, respektive ve vašem DAW. Svoboda vaší kreativity je tedy obrovská a vy nejste omezení jen samotným hardwarem, ale ulétnout si můžete na neomezené šíři a množství zvuků. Přenos dat mezi počítačem a PO-32 probíhá také vcelku originálně. Jakmile máte totiž editaci zvuků v PC hotovou, spustíte režim přenosu. Vaše reproduktory pak začnou vydávat bláznivý zvuk, který si PO-32 pomocí mikrofonu poslechne, přeloží a na rozdíl od nás všech pochopí, co se po něm chce. Hotovo, vše nastaveno.

TE_PO-32-1

Součástí bicího syntezátoru je samozřejmě sekvencer, 16 efektů se zapisovatelným průběhem a až 64 propojitelných patternů. PO-32 má také zabudovaný reproduktor, 3,5mm jack pro zapojení sluchátek a synchronizačního kabelu k dalším Pocket Operátorům. Na displayi při provozu běží legrační barová scénka připomínající old-school digihru. Zase ty promakané detaily. Mimochodem syňták funguje na dvě AA baterie, které by ho měly utáhnout cca měsíc.

V prodeji na Kytary.cz bude Teenage Engineering PO-32 od přelomu března a dubna letošního roku. Aktuálně dostupné modely ze starší série najdete zde.