Potřebujete gramofon? Potřebujete gramofon.

Znáte to. Ze školy jste už dlouho, plat nenápadně roste, rodina je celkem zabezpečená, auto v pořádku, byt jste zrekonstruovali, jenom ta stará Aiwa pořád nějak chrastí, a navíc vypadá jako kulisa z filmu Byl jednou jeden polda. Milovanou kolekci desek, kterou jste si pořídili pečlivým obcházením všech bleších trhů, si tedy radši zatím necháváte vyskládanou v Expeditu, kde se na ní akorát práší.

Chtělo by to gramofon, to dá rozum. Ale asi něco, co nestojí dvojku a nemá to zrovna zabudovaný rádio s budíkem. Něco, co hraje pěkně, dlouho to vydrží a nebude to úplně náročný na údržbu.

Asi teda něco s tím pověstným vynikajícím poměrem cena/výkon, což je fráze, za kterou by se měli copywriteři střílet. Chcete poradit?

Značka by měla být prověřená, ale taky by měla odrážet to, že jste se s problematikou hi-fi audia seznámili hlouběji, než nahlédnutím do nabídky prvního e-shopu s elektrem.
Piano finiš taky nic nezkazí. Hlavně to musí mít anti-skating a regulaci svislého sledovacího úhlu, protože jinak to není dostatečně audiofilní. Když tuto drobnou rovnici vyřešíme, vyjde nám Reloop Hifi Turn 5. Cena je sice mírně vyšší, ale zas kdo jinej by měl umět vyrábět gramofony líp než chlapík, kterej na sklonku devadesátejch let trávil ve vlastním klubu večery s Carlem Coxem.

Popisky produktu si můžete přečíst na kdejakým webu, ale důležitý je hlavně to, že gramofonzlatej disk, vypadá, že není z tržnice a jeho motor běží úplně potichu. Nic taky nekolísá, protože to celý řídí Quartz krystaly, který si možná vybavíte z vašich prvních hodinek.

Kámoše z gentrifikovaných čtvrtí pak můžete na večírku do umrtvení oblbovat tím, že váš novej gramec přehraje i šelakový desky. A buďte v klidu. Většina z nich stejně nebude vědět o co jde, takže na to, že žádný nemáte pravděpodobně ani nepřijde řeč.

Má to ještě jednu nespornou výhodu, když se rozhodnete koupit si zrovna tenhle gramofon. Jako většina věcí u nás na webu (když nepočítáme vetešárnu s vintage japonskejma kytarama) je to totiž úplná funglovka, takže po vyndání z krabice hezky voní, dodává se s přenoskou od Ortofonu, je v záruce, a hlavně si pro něj nebudete muset jet v pět ráno do Hloubětína, jako když jste si naposledy kupovali zesilovač přes Letgo.

Takže popřemýšlejte a udělejte si zase jednou radost: Reloop Turn 5