Šok, známe podrobnosti Festiwallu 2017! (Protože ho sami organizujeme)

Na facebooku Kytary.cz jste už možná zaregistrovali, že připravujeme druhý ročník Music Festiwallu 8. a 9. září, který je určený zejména pro hudebníky.

Je to tak – Kytary.cz pořádají další ročník Festiwallu. Co vás na něm čeká a proč by si ho žádný hudebník neměl nechat ujít? Čtěte níže:

1) Kytarové supertrio s českou legendou
Michal Pavlíček – asi nejrespektovanější český kytarista – chystá na 9. září vystoupení, jaké jste ještě nikdy předtím neměli možnost vidět. Bude plné kytarového mistrovství, improvizace, ale také úcty k hudbě a hudební kolegialitě. Společně s ním na jednom pódiu zahrají také kytaristé Alex Hutchings a Simon McBride z Velké Británie. Už teď je jasné, že půjde o jeden z nejsilnějších momentů Festiwallu.

2) Zahraniční hvězdy
Je nám ctí, že na letošním Festiwallu vystoupí fenomenální Kytarista Gus G, který krom své vlastní kapely strávil řadu let coby dvorní kytarista Ozzyho Osbourna. Tenhle chlápek má spoustu zkušeností i kytarových schopností. Zahraničních umělců bude na Festiwallu více.

3) Multižánrovost
Tento bod dost souvisí s tím předchozím. Na Festiwallu totiž vystoupí také kytarový virtuóz a hudebník, který byl časopisem Guitar Player vyhlášen nejlepším akustickým kytaristou planety. Řeč je o italském umělci Peppinu D’Agostinovi.

4) Festiwall je stále zdarma
I letošní ročník bude zdarma, což platí pro vstup do areálu v pátek i v sobotu. Krom jiného bereme náš Festiwall jako službu hudební komunitě a prostor, kde by se hudebníci měli setkat, navzájem se inspirovat a odnést si spoustu zážitků a hudebního know-how. Zdarma.

5) Transformeři opět v akci
I letos máme tu čest přivítat v modřanském areálu Kytary.cz dvě vozidla, která se představí v přestavbě na velká pódia: Red Bull Tour Bus a Roland Boss Truck. Tuto aparaturou a nástroji vybavenou dvojici doplní ještě hlavní Fender stage, která je letošní novinkou.

6) Něco extra pro kapely
Pro hudebníky a hudební skupiny chystáme dvě pecky: vybavené nahrávací studio pro vyzkoušení a konzultace nahrávání plus speciální inteligentní systém pro vyzkoušení nazvučení zkušebny či koncertu sestavou Harman Connected PA. Určitě s sebou vezměte i ostatní členy kapely :-).

7) Workshopy pro hudebníky
I letos proběhne spousta hudebních workshopů a seminářů. Těšte se na workshop Zdeňka Bíny (minus123minut) na téma hledání cesty k vlastnímu hudebnímu vyjádření, workshop Jara Cossigy o beatboxu, maďarského kytaristy Maté Bodora o hře na sedmistrunnou kytaru nebo na besedy pod taktovkou magazínu Frontman.cz.

8) Nástroje, které jen tak neuvidíte
Tři významní výrobci hudebních nástrojů k nám přivezou luxusní nástroje, přičemž většina z nich bude v ČR k vidění úplně poprvé. Budete si tak moci prohlédnout unikátní custom shop nástroje značek PRS, Taylor guitars nebo Ibanez.

Těšíme se na vás a s dalšími informacemi se vám brzo ozveme. Pozvěte vaše hudební přátele, ať se nás na Festiwallu sejde co nejvíce a předáme si navzájem své hudební zkušenosti a postřehy. Jsme jedna hudební komunita. Odkaz na událost najdete zde.