Zildjian L80 (Low Volume) pro lepší sousedské vztahy

Pokud hrajete na bicí a potřebujete na kompletní soupravu trénovat doma (a nebydlíte zrovna v hájovně daleko od civilizace), jistě víte, že pravidelný trénink je neustálé balancování někde mezi vypovězením nájemní smlouvy, výhružnými dopisy ve schránce, prořezanými gumami u auta a podobně. Tuto situaci lze řešit porůznu například nákupem elektronických bicích, hraním pouze na tréninkový pad, nebo zkoušením výhradně v kapelní zkušebně.

Vlastně se nabízí ještě jedno řešení, a tím jsou různá tlumítka, kterými lze ubrat hlasitost bubnů. Při použití paliček typu „špejle“ se už dostáváme na relativně snesitelnou hlasitost. Co ale neztišíme jsou činely. Ty svou hlasitostí stále řežou hlavy hlava nehlava. V tu chvíli ale přichází výrobce Zildjian se svou novinkou a krom vašich uší zachraňuje i vaše sousedské vztahy.

Nová řada činelů Zildjian L80 Low Volume je totiž vyrobená ze speciálně děrovaného materiálu, který hlasitost činelů snižuje až o 80 %. Činely vás i při výrazně nižší hlasitosti nechají hrát si s dynamikou, intonací a zcela adekvátní odezvu mají při jakékoliv herní technice.

Krom domácího cvičení lze samozřejmě činely použít i ve zkušebně, během komorních koncertů a ve výukových místnostech. Zkrátka všude, kde vám někdo říká: "Nešlo by na ty bicí hrát tišeji?" Což je mimochodem věta, kterou bubeníci milují, viďte :-).

Posuďte sami:

Činely Ride, Splash, Crash a popřípadě kompletní sady ze série Zildjian L80 nakupujte zde.