Basoví velikáni 1: Jiří Veselý (7. února)

Startujeme seriál workshopů a diskuzí zaměřených na nejlepší nástroj na světě – baskytaru :-). Vzácným hostem prvního setkání bude česká baskytarová legenda Jiří Veselý.

Jiří Veselý rozhodně právem patří mezi české basové velikány nejen díky své zásluze o rozvoj hudební scény, ale také díky originálnímu technickému přístupu k nástroji a množstvím českých basáků, které se mu podařilo inspirovat. Mezi „highlighty“ jeho hudební kariéry určitě patří působení v pořadu Na Kloboučku a hraní po boku Vladimíra Mišíka v kapele Etc….

Jeho styl hraní trsátkem na bezpražcovou baskytaru je nezaměnitelný a všichni baskytaristé, kteří se chtějí s Jiřím Veselým setkat, by si tak měli do diáře napsat 7. února / 20:00 / Kytary.cz-Modřany.

Workshop a diskuzi budou moderovat Jan Plášil (z pořadu Basárny) a baskytarista Martin „Maťo“ Ivan. Rozhodně se nebudou probírat žádná technická klišé, ale osobní postřehy, poznatky a zkušenosti. Bude to takový pohled do kuchyně Jiřího Veselého a na to „jak to dělá on“. Což může a nemusí fungovat pro všechny. Jisté je, že to bude inspirativní večer pro každého, kdo někdy vzal baskytaru do ruky.

Vstupné je zdarma! Těšíme se na vás. Nezapomeňte se na akci registrovat zde: