Basoví velikáni 2: Pavel Jakub Ryba (11. 4. / 20:00 / Modřany)

Basáci, chystáme druhý díl debatního večírku, který je výhradně věnovaný baskytarám a nejlepším českým basákům. Hostem druhých Basových velikánů bude uznávaný hráč Pavel Jakub Ryba: 11. 4. od 20:00 v Kytary.cz Modřany.

Přijďte si poslechnout zkušenosti, postřehy, zážitky a herní techniku fenomenálního jazzového basáka, který je krom české hudební komunity uznávaný a velmi kladně hodnocený i v USA.

Pavel Jakub Ryba má v české basové komunitě nezastupitelné místo. Jeho netradiční „palcová“ technika hry je úchvatná a do velké míry unikátní a originální. Mezi jeho letité koncertní zkušenosti patří hraní ve věhlasných klubech po celém světě. Za zmínku stojí třeba hraní v The Knitting Factory v New York City, Blues Alley ve Washingtonu, Symphony Hall v Birminghamu nebo LeClub v Moskvě. K Pavlovi také neodmyslitelně patří jeho baskytary Fender, které mu tento výrobce zhotovil přesně podle jeho specifikací a požadavků.Během povídání se dozvíte Pavlovy tipy a triky „jak to dělá on“, co se v jeho hraní osvědčilo a proč. Dozvíte se o jeho dlouholetých herních zkušenostech a poznatcích. Zblízka se také podíváme na jeho herní techniku, která je inspirativní pro začínající i zkušené basáky.

Basový večírek budou moderovat Honzové z pořadu BASÁRNY. Takže žádný strojený akademismus, ale pořádné basení :-).

Vstup je zdarma, na akci se pouze registrujte níže: